• Naša materská škola vznikla v koku 1985, je umiestnená v účelovej budove v strede obce. Tvoria ju dva pavilóny, v jednom sa nachádzajú dve triedy a v druhom je z pôvodnej hospodárskej časti zriadená nová trieda s riaditeľňou.

Súčasťou školy je aj rozsiahly školský dvor s veľkou trávnatou plochou s množstvom stromov, pieskoviskom a preliezačkami, multifunkčným ihriskom a asfaltovou plochou , ktorú využívame ako dopravné ihrisko.

Materskú školu navštevujú deti vo veku od 2,5  - 6 rokov a deti pokračujúce v plnení  povinnej predprimárnej výchovy a vzdelávania.

Materská škola podporuje osobnostný rozvoj detí , utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie a pripravuje deti na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami. Kladieme dôraz na vytvorenie priaznivej klímy školy, spolupracujeme s rodičmi. zriaďovateľom a inými inštitúciami.

Materská škola obohacuje výchovu a vzdelávanie detí o prvky ľudových tradícií, zapájaním sa do osláv sviatkov a spoločenských udalostí v obci.

•

Dĺžka dochádzky detí do materskej školy je niekoľko ročná, v závislosti od nástupu detí. Niektoré deti navštevujú materskú školu len posledný rok pred plnením povinnej školskej dochádzky.

Forma dochádzky je pre väčšinu detí celodenná, ale umožňuje sa aj poldenné zaškolenie v rozsahu 4-5- hodín denne v dopoludňajších hodinách v troch triedach.

• Lorem ipsum dolor

• Spolupráca rodiny a školy
      • Príprava detí na vstup do ZŠ a spolupráca so ZŠ
      • Rozvíjanie návykov zdravého životného štýlu, ochrany zdravia a životného prostredia